top of page

Akrobatyka w starożytnej Grecji była nazywana "thaumata" czyli cudowność lub "thaumato-poija" – pogoń za cudownością.

Platon uważał, że sprzyja ona doskonaleniu osobowości.

Natomiast Klaudiusz Galen (129-199 p.n.e.) sądził, że pewne jej elementy mają działanie profilaktyczne w utrzymaniu zdrowia i lecznicze np. w odzyskiwaniu zmysłu równowagi.

grafika.jpg

Obecnie Akrobatyka stała się sportem pożądanym, nie tylko ze względu na doskonalenie osobowości, utrzymaniu zdrowia i zmysłu równowagi, lecz także zauważono decydujący wpływ na rozwój intelektualny dziecka, który niewątpliwie kształtuje dalsze życie.

Dzieci uczą się znacznie szybciej niż dorośli.

Im wcześniej wypracujemy dobre przyzwyczajenia, jest niemal pewne, że będą one towarzyszyły dzieciom przez całe życie. Akrobatyka nie jest wyjątkiem! Regularna zabawa, rozwój umiejętności i ćwiczenia na sali gimnastycznej mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie, samopoczucie i rozwój dzieci.

Dzięki czemu, zdrowy tryb życia staje się nawykiem.

Zabawa to podstawa!
Akrobatyka jest dziedziną sportu, z której dzieci mogą czerpać wiele radości i doświadczać korzyści, nawet na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Początkowo proste ćwiczenia odpowiednie dla najmłodszych dzieci, stopniowo zwiększana intensywność i wyzwania, sprawiają, że dzieci są zachwycone taką formą ruchu.

Akro to połączenie zabawy i stymulacji naturalnego tempa rozwoju dzieci, przynoszące długofalowe korzyści.
Akro to program gimnastyczny dla dzieci, który skutecznie łączy zabawę i naukę. Zajęcia pełne zabawy, na serio są skonstruowane w taki sposób, żeby stale umożliwiać doświadczanie sukcesów i podnosić poprzeczkę. To buduje dziecięcą pewność siebie i zachęca do kolejnych osiągnięć.

Bezpieczny, pełen wrażeń sposób na rozładowanie dziecięcej energii
Wystarczy, chociaż przez chwilę, być w towarzystwie dziecka, żeby zorientować się, ile ma energii. Znalezienie sposobu na jej rozładowanie jest kluczem do sukcesu !!!

Akro to profesjonalny program, stworzony po to, żeby dawać dzieciom radość, zaspokajać ich głód przygody i odkrywania otoczenia w bezpiecznym, specjalnie stworzonym środowisku. Zajęcia prowadzone są przez wyszkolonego instruktora Artura Cieciórskiego w taki sposób, żeby wspierać rozwój dzieci na każdym etapie.

 

Aktywność fizyczna ma również wpływ na społeczny i intelektualny rozwój dzieci.

Akro to zajęcia w grupach, dzięki temu dzieci uczą się przebywania w grupie rówieśników i nawiązują przyjaźnie. Nie sposób przecenić tych umiejętności i ich wpływu na przyszłość dzieci.

shutterstock_70639207.jpg
bottom of page